Četvrtak, 3 srpnja, 2025

Uhvatili odbjeglog bika, ali ubrzo je uslijedio novi šok: Ponovo im je pobjegao

Preporučeno

Splitska policija je preko vikenda upozoravala građane koji ugledaju bika da se ne približavaju nego da odmah zovu policiju.

Bik Jerry koji danima bježi po Dalmaciji, sinoć je uhvaćen, ali je ponovo pobjegao. Kako je potvrdio mesar Petar Skejo, bika su sinoć uspjeli staviti u obor, ali je bik odlučio pobjeći dalje u brda, prenose 24sata.

Upravo se čita:  Tragedija na ekskurziji: Iznenada preminula 17-godišnja učenica Nadija Juković

„U po noći su ga u zamku stavili, ali nisu ga fizički uhvatili. Ušao je u obor, ali je uspio opet izmigoljiti i sad mu se opet gubi trag. Otišao je gore na sjever u Rudinama. Prije je bježao zapadno, a sad je otišao gore, na više brdo“, kazao je Skejo za 24 sata.

Dodao je da će se Jerryja, kad je već tako uporan, poštedjeti smrti.

Upravo se čita:  Porodicu mladića koji je poginuo u nesreći nakon što je saznao da mu je umrla majka pratile brojne tragedije

„Zaslužio je da izbjegne smrt pa ćemo ga vjerojatno poštedjeti“, rekao nam je Skejo.

Podsjetimo, u petak je u popodnevnim satima u Kaštel Starom pobjegao bik jer mu se ‘nije svidio’ boravak u klaonici. Splitska policija je preko vikenda upozoravala građane koji ugledaju bika da se ne približavaju nego da odmah zovu policiju.

Izdvajamo

Izdvajamo

Čudo u Novom Pazaru: Evo šta je spasilo život dječaku koji je pao sa petog sprata

Novi Pazar još bruji o sinoćnoj nesreći koja se srećom nije završila tragično. Sedmogodišnji dječak pao je sa petog...

Još vijesti za vas