Petak, 29 ožujka, 2024

Unitedu se osladile pobjede: Na Old Traffordu pao Tottenham; Everton savladao Newcastle

united-se-osladile-pobjede-na-old-traffordu-pao-tottenham-everton-savladao-newcastle_0_1426441903

Nakon katastrofalnog starta u Premiershupu, izgleda da Manchester Uniter ulazi u formu. Danas su nogometaši Louisa van Gaala savladali Tottenham rezultatom 3:0, što im je druga pobjeda zaredom u Premiershipu.

Mrežu Tottenhama načeo je Fellaini u 9. minuti, da bi u 19. Carrick povisio na 2:0. Pitanje pobjednika riješio je Rooney već u 34. minuti kada zabija za konačnih 3:0.

U drugoj utakmici Everton je savladao Newcastle sa 3:0. McCarthy je u 20. minuti doveo Everton u vodstvo od 1:0. Lukaku se u 56. minuti sa bijele tačke pobrinuo za drugi pogodak. Konačan rezultat postavio je Barkley u 93. minuti.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić je u igru ušao u 86. minuti zamijenivši strijelca prvog pogotka McCarthyja.