Petak, 26 travnja, 2024

Velika pobjeda PSG-a, majstorija Pastorea

rsz_pokit_3da972c3ec85b6f3cc5306acf034fd23

Fudbaleri Paris Saint-Germaina ostvarili su sjajnu pobjedu od 3-1 nad Chelseajem u prvoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka odigranoj na Parku Prinčeva.

Ekipe su utakmicu započele u sljedećim sastavima:

PSG: Sirigu, Jallet, Alex, Silva, Maxwell, Motta, Veratti, Matuidi, Lavezzi, Cavani, Ibrahimović

Chelsea: Cech, Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta, Ramires, Luiz, Willian, Oscar, Hazard, Schurrle

PSG je agilno krenuo u utakmicu i već u 3. minuti došao do prednosti. Matuidi je ubacio sa lijeve strane, Terry glavom odbio samo do Lavezzija koji lijepo prima, a potom fantastično šalje loptu u gornji desni ugao Petra Cecha.

U 26. minuti sudija Mažić je dosudio penal za Chelsea, nakon što je Thiago Silva napravio prekršaj nad sunarodnjakom Oscarom. Sirigu se bacio u jednu, a Hazard pucao u drugu stranu za 1-1.