Subota, 20 travnja, 2024

Zamalo do senzacije: Hrabra igra “Plavih” ostavila veliku nadu za prolaz

Preporučeno

U prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka, Plzen je kao domaćin na Doosan Areni u fenomenalom meču pobijedio Željezničar sa 4:3.

manijaci77Željezničar je odlično ušao u utakmicu i u prvih deset minuta uspješno je zatvorio prilaze golu. Prvu šansu pred golom Plavih bilježimo u 11. minuti, kada je Darida nakon jedne odbijene lopte uhvatio dobar poluvolej sa 16 metara, ali lopta je prohujala preko gola. Već u narednom napadu pokušao je i Čišovský, ali je Hadžić bio na mjestu.

Petržela je u 17. minuti odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je Hadžić još jednom sjajno intervenisao.

Igrala se 21. minuta kada je Plzen izradio prvu pravu akciju na utakmici iz koje je ozbiljno zaprijetio. Nakon centaršuta sa desne strane Tecl je sa šest-sedam metara neometan glavom šutirao, ali je golman Željezničara još jednom čudesno izvadio loptu ispod prečke.

U 26. minuti Amar Osim je bio primoran izvršiti prvu izmjenu, a povrijeđenog Eldara Hasanovića zamijenio je Damir Sadiković. Malu nesigurnost Hadžića, umalo nije iskoristio Tecl u 27. minuti, ali Kerla je odlično blokirao njegov šut.

Upravo se čita:  Upaljen narandžasti meteoalarm za veći dio BiH

Hrabra igra “Plavih” i ostavila veliku nadu za prolaz
Nastavio je Plzen sa jakim pritiskom i napadima, redale su se šanse pred golom Želje, a Tecl je u 41. minuti sa pet metara šutirao, ali je Adnan Hadžić, apsolutni junak Plavih u prvom poluvremenu, ponovo fenomenalno reagovao i na poluvrijeme se otišlo sa odličnih 0:0.

Tim sa Grbavice je u nastavku zaigrao još hrabrije, na početku drugog dijela su se oslobodili pritiska i konačno, u 52. minuti iskoristili su nešto više prostora u odbrani domaćih. Jamak je lijepo proigrao Tomislava Tomića, koji se fenomenalno snašao i jakim prizemnim šutem sa dvadesetak metara zatresao mrežu domaćih za veliko slavlje navijača Željezničara.

Česi su pokušali izmjenama promijeniti tok igre, veliku šansu je imao Kovarik u 56. minuti, čiji je udarac glavom sa pet metara otišao pored gola, a zatim je Hadžić u 60. minuti dobro odbranio pokušaj iz slobodnog udarca Procházke.

Upravo se čita:  FUP "češljao" i hapsio u bh. gradu: Uhapšene dvije osobe zbog prevare "teške" više od 200.000 KM

Ipak, u 63. minuti nakon kornera Horvátha i šuta Daride, na drugoj stativi se našao Čišovský koji poravnava na 1:1. Samo tri minute kasnije, Plzen je došao do potpunog preokreta. Nakon odlične akcije po lijevoj strani Kovařík je šutirao, Hadžić je sjajno odbio loptu, ali samo na nogu Kolara, kojem nije bilo teško zatresti mrežu Plavih za 2:1.

Već u 76. minuti Plzen je stigao do trećeg gola, nakon pasa Wagnera, Kolar je lukavim i odmjernim šutem sa distance matirao Hadžića za 3:1 i činilo se da se igra Željezničara potpuno raspala. Samo dvije minute kasnije nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Plzena i šuta glavom Bajića, lopta dolazi do Selimovića, a napadač Želje matira Kozáčika za u tom trenutku odličnih 3:2.

Ipak, to nije bilo sve na ovome meču. U 81. minuti loše je reagovala odbrana Željezničara, lopta je nekako došla do Rajtorala koji ”ni kriv ni dužan” pogađa za 4:2. Fenomenalno drugo poluvrijeme i dobru igru Plavih, krunisao je Bučan u 85. minuti koji nakon brze akcije i sjajnog udraca pogađa za 4:3, fenomenalan rezultat koji Plavima ostavlja veliku nadu da pred punim tribinama Koševa mogu do prolaza za sedam dana.
Plzen-Željezničar 4:3

Upravo se čita:  Vlada FBiH: Objavljen Javni poziv za projekte općina i gradova, u Budžetu osigurano 50 miliona KM

Stadion: Doosan Arena. Gledalaca 10 000. Strijelci: 0:1 Tomić 52., 1:1 Čišovský 63., 2:1 Kolar 66., 3:1 Kolar 76, 3:2 Selimović 78, 4:2 Rajtoral, 4:3 Bučan 85.. Žuti kartoni: Horvath (Plzen); Jamak, Selimović, Urdinov, Bučan, Tomić (Željezničar).

FC VIKTORIA PLZEN: Kozáčik, Limberský, Řezník, Procházka, Rajtoral, Čišovský, Horváth, Petržela (od 55. Kovarik), Darida, Kolář (od 83. Durić), Tecl (od 55. Wagner). Trener: Pavel Vrba.

FK ŽELJEZNIČAR: Hadžić, Hasanović (od 26. D. Sadiković), Kerla, Škaljić, Zeljković, Urdinov, Bučan, Jamak, Tomić, Adilović (od 77. Bajić), Selimović (od 87. Hodžić). Trener: Amar Osim.