Subota, 20 travnja, 2024

Zmajevi deklasirali Lihtenštajn u Zenici

Preporučeno

Naša reprezentacija slavila je rezultatom 5:0, a golove su postizali Goojak (2x), Duljević, Džeko i Višća.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras na Bilinom polju u utakmici 5. kola kvalifikacija za EP savladala Lihtenštajn sa 5:0.

Prvu šansu su imali Zmajevi preko Džeke, ali lopta odlazi preko gola. Zmajevi početnu inicijativu krunišu u 11. minuti, kada je Gojak zatresao mrežu gostiju nakon asistencije Džeke. U 17. minuti Višća se našao u dobroj prilici, a tri minute kasnije i Džeko. Miloševićev pokušaj je blokiran u 25. minuti, d abi Džeko dvije minute kasnije zatresao prečku gola Lihtenštajna.

Upravo se čita:  Strujni udar Vlade FBiH: Poskupljenje struje najviše će pogoditi porodice s većim brojem djece

Zaprijetili su i gosti u 32 minuti preko Salanovića, ali lopta odlazi pored gola.

U 40. minuti nova šansa za Džeku, zatim i za Gojaka, ostalo je 1:0. Do kraja prvog poluvremena Hassler je imao dobar pokušaj za goste.

U nastavku prvu priliku smo imali u 48. minuti, ali golman Buchel zaustavlja šut Pjanića. U 60. minuti Buchel je uspješan u situaciji jedna na jedan sa Duljevićem. Višća pokušava u 66. minuti, ali bez promjene rezultata.

Upravo se čita:  Ambasada SAD-a: Ko je kriv za krizu u BiH?

Krunić je sjajno šutirao u 71. minuti, međutim Buchel još jednom odlično interveniše. U 80. minuti Duljević uz dosta sreće postiže drugi gol za našu selekciju i vodstvo od 2:0. Džeko se također upisao u strijelce u 86. minuti za 3:0. Višća u 87. pogađa za 4:0, a Lihtenštajn je dotukao Gojak svojim drugim golom za 5:0 u 89. minuti.