Subota, 20 travnja, 2024

Zmajevi deklasirali Sloveniju i poslali upozorenje Grcima

U prijateljskom meču igranom na stadionu Stožice u Ljubljani, BiH je pobijedila Sloveniju sa 3:0 i tako napravila odličnu uvertiru pred kvalifikacioni duel sa Grčkom…bih-slovenija

Početno ispitivanje snaga nije donijelo veća uzbuđenja sve do 12. minute, kada je Pjanič odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali golman Handanović je izvadio loptu ispod prečke i poslao je u korner. Samo minut kasnije, Vedad Ibišević je šutirao škaricama poslije kornera, pogodivši prečku, no gol u svakom slučaju ne bi bio priznat, jer je ranije signalizirana opasna igra.

Upravo se čita:  Akcija FUP-a u Sarajevu još traje: Policija iznijela veću količinu dokaznog materijala

Uzvratila je Slovenije u 17. minuti; Birsa je izašao oči u oči sa Begovićem, ali golman Stoke Cityja reagovao je maestralno i spasio naš gol. Tim Matavž, napadač holandskog PSV-a, uputio je udarac pored Begovićevog gola u 28. minuti, a onda su se Zmajevi probudili.

U 33. minuti, Pjanić je sjajno uposlio Ibiševića, koji je lukavim udarcem glavom iznenadio Handanovića za veliko slavlje naših navijača. Samo osam minuta kasnije, Džeko je lijepo ostavio loptu za Pjanića koji udarcem sa vrha kaznenog prostora po drugi put matira Handanovića za velikih 0:2 i rezultat prvog poluvremena.

Upravo se čita:  Upaljen alarm: Evo u kojima dijelovima BiH se očekuje snijeg, biće i obilnije kiše

U nastavku su Slovenci pokušali sa izmjenama promijniti tok igre, a nekoliko nezgodnih pokušaja, Matavža i Kurtića je odbranio sjajni Begović. U 58. minuti i naš tim je imao priliku nakon slobodnog udarca koji je fenomenalno izveo Pjanić, ali Handanović je uz dosta sreće odbranio.

Već u sljedećem napadu Slovenija je imala veliku šansu, Matavž je umakao našoj odbrani, nekako uspio šutirati, ali Begović u padu još jednom fenomenalno interveniše. U 67. minuti Zukanović je bio najviši u skoku i zatresao mrežu Slovenaca, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Upravo se čita:  Bećirović i Komšić razgovarali s generalnim sekretarom UN-a Antóniom Gutteresom u New Yorku

U 80. minuti, Brečko je centrirao, Berič tukao glavom, a lopta se ponovo našla u naručju nesavladivog Begovića. Na drugoj strani, Zmajevi su sjajno kombinovali, Pjanić je uposlio Višću, ovaj sjajno proigrao Muamera Svraku koji prizemnim udracem definitivno potvrđuje našu pobjedu za ubjedljivih i konačnih 0:3.

Bila je ovo četvrta pobjeda naše selekcije u duelima protiv Slovenije i odlična najava možda i odlučujućeg meča kvalifikacija koji igramo 22. marta u Zenici protiv Grčke.