Petak, 19 travnja, 2024

Zmajevi uzeli bod Nizozemskoj

Autor:NAP.ba

Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici pružila dosta bolju partiju u odnosu na onu protiv Sjeverne Irske na Grbavici prije nekoliko dana, a to je bilo dovoljno za osvajanje boda protiv favorizovane Nizozemske u trećem kolu Lige nacija.

Imale su obje ekipe periode utakmice u kojima su bile dominantnije u odnosu na protivnika, vidjeli smo po nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali su one ostale neiskorištene i završilo je s nepopularnih 0:0.

Upravo se čita:  Bećirović i Komšić razgovarali s generalnim sekretarom UN-a Antóniom Gutteresom u New Yorku

Nizozemska je bolje otvorila utakmicu i pravila pritisak u prvih desetak minuta, a za to vrijeme je imala i jednu kolosalnu priliku. Nakon ubačaja iz slobodnjaka sa strane je sam na pet metara ostao Stefan De Vrij, koji glavom šutira pored gola.

Zmajevi su se od desete minute oslobodili pritiska, te zaigrali jako dobro, a u 12. minuti je sjajnu priliku nakon imao Amer Gojak. Istrčao je kontru, a kada je trebao šutirati, izblokirao ga je defanzivac Lala.

Upravo se čita:  April je, nije januar: Ovo su jutrošnji prizori iz BiH, evo šta nas čeka narednih dana

Zatim je uslijedio miran period igre u kojem se igralo uglavnom na sredini terena, te Cillesen i Šehić nisu imali posla među stativama.

Milan Đurić je u jednom navratu u dobroj poziciji pred golom gostiju promašio loptu, a nekoliko puta je u kontrama ponovo prijetio Gojak, ali se slabo snalazio u završnici.

Nizozemci su izveli nekoliko kornera u finišu prvog dijela, ali nisu uspjeli zaprijetiti Šehiću i na odmor se otišlo bez pogodaka (0:0).